O BINDERU

Máme naše první bindery!


Přicházíme s první verzí lokálního binderu – pomůckou nejčastěji pro genderqueer osoby, s účelem stáhnout nebo zploštit hrudník pro více maskulinní vzhled. V našem ateliéru jsme ho vyvíjeli jeden a půl roku a po dlouhém zkoumání a testování došli k novému jedinečnému střihu, který se opírá o naše hlavní pilíře – větší pohodlí, funkčnost, estetika a kvalita v módě, splynutí s anatomií těla, příjemné a prodyšné materiály.

Postupně chceme rozšiřovat dostupnost a pestrost binderů i témata tělesnosti, lokálnosti a udržitelnosti. Kromě pomůcek se brzy pustíme do spodního prádla, topů, tílek a dalších kousků, které budou inspirované naším střihem a spoustu dalšího.
 
 

 
Co je binder?


Binder je pomůcka s účelem stáhnout nebo zploštit hrudník pro více maskulinní vzhled. Nejčastěji ho využívají trans muži, nebinární nebo genderqueer osoby. Některé druhy binderu zplošťují hrudník a současně zužují boky.

V našem ateliéru jsme ho vyvíjeli jeden a půl roku a po dlouhém zkoumání a testování došli k novému jedinečnému střihu, který se opírá o naše hlavní pilíře – větší pohodlí, funkčnost, estetika a kvalita v módě, splynutí s anatomií těla, příjemné a prodyšné materiály.
  

 
 

Jak je důležité vybrat správnou velikost a jak binder stahuje?


Hodně se ptáte na fotky v binderu a bez něj, takže tady jsou! Mám velikost košíčků D (už větší obvod hrudníku). U binderu jsem na ukázku zvolila velikost M i L, přičemž ve velikosti L mám více prostoru pro rozptýlení hmoty a velikost M je více stahující. 

Je na každém jaká forma komu vyhovuje, ale určitě na tom záleží. Nechceme, abyste si schválně kupovalx menší velikosti! Dávejte na sebe pozor. Někdy je lepší koupit si větší velikost a to nejen kvůli pohodlí, ale i kvůli tvaru.  
 
 
Jak ho (ne)nosit?


U nošení binderu dejte pozor na to, abyste nepřesáhli 8 hodin denně. Není vhodné v něm spát ani cvičit. Pokud pociťujete bolest nebo se vám špatně dýchá, raději si od něj na nějakou dobu odpočiňte a přehodnoťte zvolenou velikost.

Při používání binderu doporučujeme dodržovat pravidla, aby se předešlo zdravotním problémům, které mohou nastat při dlouhodobém a nevhodném nošení.

Kdykoliv nás můžete s problémy i otázkami kontaktovat.


  Jak ho prát?


1. Binder namočte ve vodě, společně s pracím práškem nebo gelem a nechte odmočit.

2. Jemně ho properte v ruce a odstraňte nečistoty.

3. Binder lehce vyždímejte a pověste.

4. Nechte ho volně schnout, dokud není úplně suchý.