Nejčastější otázky

Budete mít větší velikosti?

Větší velikosti určitě plánujeme a dokonce na nich už i pracujeme. Jsme na všechno pouze dva a proto to trvá déle než bychom chtěli, ale nevzdávejte to s námi, děláme pokroky!

 

Kde najdu tabulku velikostí?
Tabulka velikostí je jak na našem webu v sekci BINDERY, tak přímo na našem e-shopu pod stejnojmenným názvem. Kromě tabulky tam nadete i návod jak se co nejpřesněji změřit, abyste to mělx co nejjednodušší.

 

Je balíček a doručení anonymní?
S binderem zacházíme jako s designovým kouskem lokálního oblečení, takže ho balíme přímo do našeho papíru a nikde není napsáno, že se jedná o binder nebo transgender pomůcku.

 

Je možná výměna binderu, když mi nebude sedět?
Určitě ano! Stačí nám napsat mail a domluvíme se na podrobnostech.

 

Můžu si binder někde vyzkoušet?
Náš binder je možné si zatím vyzkoušet v Praze u nuselských schodů ve Filtr coffee store a nově také v Brně v Základně Tři ocásci. Hledáme další místa, která by k tomu byla vhodná tzn. byla příjemná, queer friendly a měla kabinku. Oblékání binderu samo o sobě není nejpříjmnější věc na světě a proto nechceme abyste si ho na sebe muselx navlékat někde na záchodě.

 

Jak binder stahuje? Můžete mi poslat fotky?
Fotky jak binder stahuje, najdete na našem instagramu přímo jako post a nebo na e-shopu pod záložkou Jak stahuje? Měli jsme jako modela Honzu, ale po maskektomii jsme o něj přišli a tak na fotce není model autentický. Pokud by ti nevadilo být focenx v binderu, tak se nám určitě ozvi!

 

Jméno pro výdejní místo?
Pokud budeš objednávat binder na Petrohradskou nebo Světovou1, tak se určitě neboj použít své nové jméno. Rozhodně nechceme, abys při vyzvednutí musel říkat své deadname a cítil se nekonfortně.

 

Kam přesně napsat udaje pro zásilkovnu?
Abychom mohli poslat binder hned po obdržení objednávky, potřebujeme k tomu údaje jako telefonní číslo a adresu vybraného výdejního místa. Na tomhle provizorním e-shopu je potřeba informace vepsat do poznámky v objednávce a pokud se vám to nepovede, tak můžete po objednání napsat mail nebo na náš instagram.

 

Jaký byl vývoj binderu? Jak se testoval? Je to bezpečné?
Binder se vyvíjel postupem pokus omyl. Honza při jeho vývoji sám procházel genderovým nesouladem a tranzicí. Proto ho zkoušel opravdu poctivě. Poslední prototypy jsme pak dali na testování dalším třem lidem, které jsme požádali o nošení. Bezpečný je pokud dodržíte pravidla pro bezpečné nošení, které najdete na našem webu v sekci Binder a pokud máte vhodnou velikost.

 

Proč je na letáčku fotka v binderu na člověku po mastektomii?
Tuhle otázku jsme upřímně nečekali. Foceno je to na Honzovi, který ke konci vývoje prodělal mastektomii. Fotky jsou tak malé, že jsme je brali pouze jako ilustrační a na našem webu, e-shopu i instagramu najdete fotky v binderu i bez na což odkazujeme už přímo na letáčcích i plakátkách. Bohužel zatím nemáme nikoho, komu by nevadilo focení v binderu a procházel genderovou disforií tak pokud o někom budete vědět, budeme rádi.

 

Budete dělat i pomůcky pro trans*fem?
Určitě ano! Začali jsme binderem, protože nám to v tu chvíli přišlo nejpřirozenější v kontextu Honzovy tranzice. Už teď pracujeme na dalších věcech. Za chvíli by měly být venku topy, které vycházejí ze střihu binderu, ale bude spíš feminní a úplně pro každého, kdo náš projekt bude chtít podpořit nebo se mu prostě bude líbit a hodit k outfitu. Taky už máme v procesu vývoj spodního prádla. Zatím konkrétně podprsenek, které budou z elastického materiálu a tak budou vhodné úplně pro každého, kdo je bude chtít. Podprsenka i trans*fem pomůcka zároveň.

 

Najdu na zkušebním místě všechny velikosti binderu? Musím se tam nějak ohlásit?
Na zkušebním místě najdeš všechny velikosti, což znamená od XS po XL. Současně s binderem tam také najdeš všechny pomůcky a návody k tomu, jak se změřit i jak binder následně objednat. Nahlašovat se určitě nemusíš.